Згідно з програмою діяльності Кабінету Міністрів України “Реформи заради добробуту” інтеграція України до Європейського Союзу є стратегічною ціллю Урядової політики України. У цій програмі зазначено, що Україна орієнтується на діючу в провідних Європейських країнах модель соціально-економічних відносин та забезпечення належного добробуту своїх громадян.
Європейський Союз є одним з головних торгових партнерів України. З моменту набуття Україною незалежності, її торгівля з ЄС значно зросла. Україна експортує до ЄС головним чином металопродукцію, товари хімічної та гірничої промисловості і текстиль. Крім того, ЄС та Україна погодились надати один одному режим найбільшого сприяння в торгівлі товарами.
Переваги вступу України в ЄС очевидні, але для цього замало лише декларованних намірів керівництва держави. Велику роль в євроінтеграції України відіграють регіони. Так, Миколаїв став однією із перших областей, яка перейшла від слів до діла. В миколаївській області розпочала роботу Програма дій обласної державної адміністраціїї „Нова влада-нові можливості громадян”. Її мета - створення нових можливостей, покликаних забезпечити соціальну захищеність і перспективи життя в Миколаївській області. Термін дії програми – до 300 діб. За цей час на території Миколаївської області повинні поліпшитися добробут громадян, встановитися клімат впевнено високої активності населення. Програма має 7 напрямків. Однин із яких Миколаївська область - Європейська. Місія: створення передумов до євроінтеграції. Мета: зближення стандартів життя і бізнесу з нормами ЄС. Перший крок в цьому напрямку - проведення круглого столу з проблем та перспектив регіону в контексті Євроінтеграції.
Організатори круглого столу – Миколаївська обласна державна адміністрація, Миколаївське громадське об’єднання „Хвиля”, МОГО „Новий вибір”, МОГО „Наша доля”, Миколаївський прес-клуб та е-портал MAXIMUM - вбачають основними завданнями круглого столу:
- визначення основних проблем на шляху до Європейської інтеграції в конкретних галузях;
- обмін думок учасників круглого столу щодо шляхів та методів розв’язання проблем;
- вироблення плану дій у вимірі Програми ОДА „Нова влада – нові можливості громадян” та програми Уряду” Заходи щодо виконання у 2005 році Плану дій України-ЄС”.
Очікуваними результатами роботи круглого столу є:
- окреслення пріоритетних галузей розвитку регіону в контексті Євроінтеграції;
- визначення найгостріших проблем регіону на шляху наближення до стандартів ЄС;
- запланувати проведення економічного, гуманітарно-соціального та молодіжного(студентська конференція) Форумів з Євроінтеграційних перспектив регіону;
- реалізація мети та завдань круглого столу.
|