25 октября 2010 09:09

Руководители парторганизаций Николаевщины подписали Меморандум о проведении честных и прозрачных выборов

22 октября состоялся «круглый стол» руководителей местных организаций политических партий-участников избирательного процесса.


Все присутствующие лидеры партийных организаций, за исключением руководителей местных организаций партии "Батьківщина" и Конгресса украинских националистов, подписали Меморандум о проведении в Николаевской области честных и прозрачных выборов в местные советы, сельских, поселковых, городских председателей 31 октября 2010 года, сообщает пресс-служба Николаевской ОГА (ниже приводим текст Меморандума).

 

МЕМОРАНДУМ

про проведення в Миколаївській області чесних та прозорих виборів до місцевих рад, сільських, селищних та міських голів 31 жовтня 2010 року

 

 

Ми, представники політичних партій, що діють на території Миколаївської області і є суб’єктами виборчого процесу виборів до місцевих рад, сільських, селищних та міських голів 31 жовтня 2010 року, заявляємо про свою готовність дотримуватися принципів чесної політичної конкуренції протягом усього виборчого процесу. Ми усвідомлюємо, що дотримання Конституції та законів України під час виборчого процесу буде сприяти подальшій розбудові правової держави та розвитку громадянського суспільства.

 

Ми, учасники Меморандуму про чесні вибори, проголошуємо таке:

 

 - виборча кампанія має проходити прозоро та демократично і за її результатами мають бути легітимно сформовані професійні та відповідальні органи місцевого самоврядування.

 

- виборча кампанія має бути змаганням програм регіонального розвитку, а не партійних амбіцій.

 

 - після проведення виборів слід відійти від політичного протистояння та об’єднати зусилля задля подальшого розвитку територіальних громад області.

 

Ми, учасники Меморандуму про чесні вибори, звертаємось до органів влади та правоохоронних органів з вимогами:

 

- вирішити питань щодо належного матеріально-технічного забезпечення районних, міських, сільських, селищних та дільничних виборчих комісій.

 

- не допускати під час підготовки і проведення місцевих виборів будь-яких проявів адміністративного тиску, незаконного втручання у хід виборчого процесу та в роботу виборчих комісій.

 

 - забезпечувати безумовне додержання права осіб, зареєстрованих кандидатами в депутати, кандидатами на посади сільського, селищного, міського голови, вимог виборчого законодавства щодо неупередженого ставлення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб до місцевих організацій партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

 

- створити умови щодо ведення Державного реєстру виборців, забезпечити складення повних і достовірних списків виборців.

 

- забезпечити громадський порядок під час виборчого процесу місцевих виборів, своєчасно реагувати та притягувати в установленому порядку до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про місцеві вибори.

 

Ми, учасники Меморандуму про чесні вибори, беремо на себе такі зобов’язання:

 

- утримуватися від нечесних методів політичної боротьби, в тому числі від збору, створення та поширення недостовірних відомостей та інформації, яка принижує людську гідність.

 

- дотримуватися чинного законодавства про вибори та морально-етичних норм, що визначають демократичні стандарти організації та проведення виборів.

 

- сприяти усвідомленому вибору громадян на основі вільної і відкритої конкуренції ідей і поглядів щодо майбутнього розвитку області та територіальних громад.

 

- уникати  спекуляцій на соціальних, етнічних, культурних, релігійних та інших протиріччях.

 

- будувати виборчу кампанію на основі поваги до політичних та громадянських прав опонентів, з дотриманням усіх демократичних процедур і законних норм. Не допускати погроз, залякувань, обіцянок чи підкупу виборців. Активно протидіяти спробам фальсифікації результатів народного волевиявлення, повідомляти про такі факти правоохоронні органи та громадськість.

 

 - брати активну участь у проектах, що сприятимуть проведенню прозорих і демократичних виборів, забезпечуватимуть суспільний контроль над перебігом виборчої кампанії.

 

 Ми налаштовані на  посилення конструктивного діалогу між політичними силами, що відстоюватимуть  подальший розвиток України та Миколаївської області, сприятимуть зростанню їх авторитету як у передвиборчий, так і у післявиборчий періоди.

 

 

 

 

 


Автор: Business-News

Похожие новости

Комментарии

Комментарии читателей для данной новости отсутствуют.