Садыков Александр Валерьевич

Садыков Александр Валерьевич
Садиков Олександр Валерійович народився 12 вересня 1964 року у м. Миколаєві в сім`ї інженерів. Батьки Олександра працювали на відомому в Україні та за її межами машинобудівному заводі “Зоря” - “Машпроект”. Батько кандидат технічних наук.
З дитинства захоплювався хімією, неодноразово ставав призером і переможцем загальнодержавних шкільних олімпіад.
У 1980 році закінчив середню спеціалізовану школу №2 м. Миколаєва.
Логічним продовженням біографії випускника елітної школи із поглибленим вивченням англійської мови був би ВНЗ, але він вибирає завод, де впродовж року (1980 – 1982) працює слюсарем механоскладальних робіт у спеціальному проектному бюро СВП «Машпроект».
Після цього Олександр поступає на хімічний факультет Московського державного університету, звідки його призивають на строкову службу в армію. Служити довелося на БАМі в суворих умовах радянського «будівництва століття».
Саме там Олександр виробив у себе серйозне ставлення до грошей. Після звільнення в запас двадцятирічний хлопець привіз додому 16 тисяч карбованців. Тоді, 1986 року, це була солідна сума, яка перекривала спекулятивну вартість «Волги» — мрії будь-якого радянського автолюбителя.
Віддавши свій громадянський обов’язок батьківщині, Олександр Садиков повернувся до Миколаєва, де продовжив навчання на економічному факультеті Миколаївського кораблебудівного інституту (1986 – 1989 рр), поєднуючи навчання з роботою в планово-економічному відділі Чорноморського суднобудівного заводу. Отримавши диплом інженера-економіста, Садиков вирішує зайнятися бізнесом і бере участь у створенні, а також керівництві кількох комерційних підприємств. З 1989 по 1991 рік очолював особисто організований Науково-виробничий кооператив «Фаворит», який займався розробками програмного забезпечення для суднобудівних підприємств. Найуспішнішим дітищем миколаївського періоду бізнес-біографії Олександра Валерійовича стала виробничо-комерційна компанія «Торговий дім «Скіф».
У 1996 році він перебирається до Києва, де очолив спостережну раду акціонерів банку «Юнекс». Це його останнє місце роботи перед призначенням на посаду губернатора Миколаївської області.
У 1997 – 1999 роках поєднував цю посаду з роботою у СП «Юнімаркет Україна».
4 лютого 2005 року призначений на посаду голови Миколаївської обласної державної адміністрації.
Головні проблеми Миколаївської області нова влада розділила на три групи: гуманітарну, промислову й сільськогосподарську. Як і для всіх регіонів нашої країни, головним пріоритетом у гуманітарній політиці є бажання повернути довіру до влади шляхом залучення до роботи енергійних професіоналів, діяльність яких буде прозорою для населення. Досягти цього в регіоні з міцними корупційними традиціями буде, звичайно, непросто. У промисловості запланована реалізація двох великих проектів. Потрібно завершити будівництво Ташлицької гідроакумулюючої електростанції, розпочате ще 1981 року. Введення в дію цього об’єкта дозволить забути про віялові відключення електрики. Другий проект — будівництво нового мосту через Південний Буг. Для цього обласна адміністрація вирішила залучити іноземного інвестора й вже розпочала активні переговори з японськими партнерами.
Для реанімації сільського господарства області її нове керівництво планує впроваджувати сучасні технології з тим, щоб екстенсивний шлях розвитку замінити на інтенсивний.
Олександр Садиков - член партії “Народний Союз “Наша Україна”, член Ради партії, голова Миколаївської обласної організації партії “Народний Союз “Наша Україна”.
Має двох синів. Захоплюється гірськими лижами, дайвінгом, яхтовим спортом.

Садыков Александр Валерьевич в новостях

 [17 января 2008 14:45] Садыков или Луста?