06 июля 2006 15:29

Працівники МНС готуються до збору врожаю

Головне облуправління МНС у Миколаївській області провело нараду з інженерно-інспекторським складом Держпожнагляду сільської місцевості на тему „Організація протипожежного захисту об‘єктів сільськогосподарського виробництва під час підготовки і збирання врожаю зернових культур та заготівлі грубих кормів у 2006 році”.


Про це йдеться в повідомленні Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

З цього приводу накопичилося багато питань, які треба було обговорити не тільки з колегами, а й з представниками управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації, Держтехнагляду, ВАТ “Миколаївобленерго”, Держпромгірнагляду МНС, МВС та Державтоінспекцією. Адже на всі органи виконавчої влади держава поклала завдання забезпечити здійснення збирання врожаю 2006 року без утрат. Коло проблем, винесених на обговорення, дійсно широке: технічний стан задіяної техніки, відповідність вимогам об’єктів зберігання; про організацію роботи органів Держпожнагляду МНС з питань дотримання сільгосппідприємцями правил пожежної безпеки під час збору та зберігання врожаю; про заходи щодо забезпечення протипожежного захисту місць збирання, зберігання та переробки цьогорічного врожаю; про стан забезпечення безпечних умов праці на об‘єктах сільгоспвиробництва; про взаємодію місцевих підрозділів МНС із контролюючими структурами. Розглядалося й не менш важливе питання щодо створення на селі місцевої пожежної охорони.

Відкриваючи семінар, начальник Головного управління МНС Микола Поступальський, зазначив: „Для вирішення питання щодо зведення кількості пожеж під час збирання або зберігання зернових до нуля, необхідно вжити вичерпних заходів щодо посилення наглядової діяльності на місцях”.

Перед учасниками семінару були поставлені конкретні нагальні завдання. В першу чергу це стосувалося протипожежного захисту об‛єктів заготівлі та переробки нового врожаю. Продовжуючи свою промову, М.Поступальський: „Необхідно посилити контроль та добитися виконання сільгоспвиробниками всіх без виключення запропонованих вимог Держпожнагляду МНС, адже його приписи, а також Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки МНС виконані лише на 75-77 %%. І такий стан справ нас зовсім не задовольняє”. Основними порушеннями на зерноскладах та хлібоприймальних пунктах залишаються: відсутність систем автоматичної пожежної сигналізації, або ж її несправний стан; відсутність обробки дерев’яних конструкцій вогнезахисними речовинами; недостатня забезпеченість території, приміщень зерноприймальних підприємств, техніки первинними засобами пожежогасіння.

За підсумками семінару були визначені приоритетні напрямки роботи та всім присутнім поставлене конкретне завдання – запобігти виникнення пожеж під час збирання, переробки та зберігання зернових врожаю-2006, тим паче, що жнива вже розпочалися.


Автор: Анна Михайлюк

Похожие новости