19 октября 2005 13:34

Щоб працювати ефективніше задля добробуту громадян

В роботу Миколаївської обласної державної адміністрації дорученням голови впроваджується нова форма – щоквартальні виїзди заступників голови ОДА та керівника апарату у закріплені за кожним із них райони з представниками управлінь облдержадміністрації.


Це проводиться для надання допомоги місцевій владі, для зустрічі із громадськістю району, для аналізу, вивчення всіх тих питань, проблемних ситуацій, які існують на місцях.
Проблемами та перспективами в житті та господарстві Арбузинського району ділилося його керівництво з першим заступником голови Миколаївської облдержадміністрації Андрієм Тумаником.
В рамках робочої поїздки Андрій Анатолійович відвідав деякі підприємства та об’єкти соціальної інфраструктури Арбузинщини. Зокрема, він побував на підприємствах „Благодатненський птахопром” та „Агрономія”. Відвідав загальноосвітню школу та будинок культури Агрономійської сільської ради, Арбузинський молодіжний центр та будинок культури, що знаходиться в стадії ремонту, унікальну школу-сад, яка має змогу виховувати як школярів, так і дошкільнят. Провів особистий прийом громадян в районному центрі.
Під час співбесід з керівництвом району, головою Арбузинської селищної ради був визначений ряд питань, що потребують негайного вирішення. Брак коштів на забезпечення твердим паливом об’єктів соціальної інфраструктури, водопостачання деяких населених пунктів та газифікація Арбузинки – ось далеко не повний перелік проблем району. Збільшення дотацій на придбання вугілля, за словами Андрія Туманика, практично неможливе. „Внесення змін до бюджету поточного року – занадто складна річ, - зазначив він,- тому вирішувати це питання необхідно за рахунок внутрішніх ресурсів”. Газифікація Арбузинки, за словами селищного голови Володимира Расторгуєва, може стати одним із шляхів вирішення паливної проблеми. Зараз газифікація селища знаходиться на початковому етапі. Виділено 1 млн. 799 тис. грн. на підведення до населеного пункту труби високого тиску. Необхідно ще більше 2 млн. грн. на прокладку магістралі високого та середнього тиску по Арбузинці. Таким чином з’явиться можливість надати тепло закладам освіти та лікарні.
Щодо джерел фінансування, то основним з них вирішено обрати освоєні кошти від будівництва Ташликської ГЕС. Також радник голови облдержадміністрації Анатолій Бондаренко запропонував „перекинути” кошти з населених пунктів, які ще не готові до газифікації, на Арбузинку.
Що ж стосується водопостачання, то вирішення цієї проблеми керівництво району запропонувало покласти на Южноукраїнську АЕС. Пробурити артезіанську свердловину в с. Семенівка, організувати водопостачання в Костянтинівській селищній раді, на території якої фактично знаходиться м. Южноукраїнськ, підвести питну бугову воду до Арбузинки – все це, за словами голови Арбузинської райдержадміністрації Миколи Остапука, при тій потужності, яку має атомна станція, можливо зробити в найкоротші строки.
Андрій Туманик запропонував вирішити це питання під час переговорів з керівництвом АЕС. „Район має колосальний потенціал зазначив він,- тут працює найбільш потужне виробництво нашої області – АЕС -, тому він просто зобов’язаний бути найзабезпеченішим. Поки що цього немає. Добре було б якби електростанція заключила певні договори з Арбузинською райдержадміністрацією, згідно яким направлялося б фінансування на вирішення певних соціальних проблем району”.
Цими ж днями заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Віктор Войналович та робоча група також здійснили робочу поїздку, але до Новобузького району. В робочу групу ввійшли представники Головного управління сільського господарства і продовольства ОДА, Головного управління фінансів ОДА, Головного управління праці і соціального захисту населення ОДА, управління освіти і науки ОДА, Миколаївського обласного управління юстиції, Миколаївського обласного головного управління земельних ресурсів, відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації.
В програмі 13 жовтня була участь групи в розширеному засідання Пленуму ради ветеранів, де голова райдержадміністрації, голова районної ради та інші представники місцевої влади звітували про роботу за 9 місяців та заходи, що проводяться для покращення життя ветеранів та інвалідів, з промовою виступив голова обласної ради ветеранів О.І. Момотенко. Віктор Войналович звернувся до ветеранів з проханням підтримати владу в її добрих починаннях. Під час особистого прийому заступник голови ОДА В.Войналович та голова Новобузької РДА розглядали проблеми виплати пенсій, зарплатні, працевлаштування, благоустрою вулиць та інші не менш болючі для населення питання. Звернення були розглянуті, в межах компетенції районної та обласної державних адміністрацій поставлені на контроль для надання допомоги у вирішенні питань.
Особистий прийом громадян заступником голови Миколаївської ОДА В.Войналовичем та головою Новобузької РДА О.Бондарем відбувся і у Вільнозапорізькій сільській раді. Протягом двох днів робоча група співпрацювала з апаратом Новобузької райдержадміністрації.
Начальник управління освіти і науки ОДА Анатолій Олійник взяв участь у „круглому столі” з викладачами та студентами Новобузького педагогічного коледжу. 14 жовтня заступник голови Миколаївської ОДА В.Войналович, голова Новобузької РДА О.Бондар і учасники робочої групи відвідали жительку Нового Бугу Ляшенко Матрону Степанівну. Віктор Войналович привітав її зі 100-річчям від імені Миколаївської облдержадміністрації та від її голови Олександра Садикова особисто. Заступник голови ОДА також спілкувався з жителями Нового Бугу безпосередньо на вулицях міста.
Робоча група взяла участь в засіданні ХХХV сесії районної ради 4 скликання. Крім обговорення поточних питань, жваву дискусію викликали деякі болючі для району питання: закриття дитячих садків через брак фінансування, курсування шкільних автобусів та інші. Представники обласної робочої групи надали вагому консультативну підтримку районним освітянам та головам сільської ради, взявши на замітку проблеми для знаходження шляхів їх вирішення на рівні області. Більшість питань, винесених на розгляд сесії, стосувалися саме гуманітарних (освіта, проблеми молоді, туризму і т.ін.).
Делегація відвідала Новобузьку ЦРЛ, Новобузький шпиталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни, в якому знаходяться на лікуванні 25 інвалідів з Новобузького та прилеглих районів, зустрілась з медичним персоналом та пацієнтами.
Як зазначив Віктор Войналович на зустрічі з лідерами політичних партій та громадських організацій району, метою таких зустрічей є постановка і вирішення різнопланових завдань, вивчення ситуації, мобілізація всіх сил і можливостей при якнайширшому залученні громадськості. Такі зустрічі дають можливість почути думки, пропозиції активістів.
Представників громадськості хвилювали питання водопостачання, закриття дитсадків у селах, перспективи інвестицій до непрацюючих на даний час великих підприємств Новобузького району та інші.

Підсумовуючи результати поїздки, заступник голови Миколаївської ОДА В.Войналович сказав, що такі комплексні виїзди є важливими, необхідними і актуальними. Адже представники влади насправді мають частіше виїздити в села, дивитися на все власними очима. Саме на таких зустрічах влада може об”єктивно оцінити реальну відповідність статистичним цифрам на місцях, від обговорення проблем перейти до знаходження механізмів їх вирішення. “Це дає змогу вивчати, аналізувати, компетентно вирішувати проблемні питання в силу наших повноважень згідно чинного законодавства”, - зазначив Віктор Анатолійович.
За словами заступника голови ОДА, загалом проблеми в Новобузькому районі є загальними: соціальне забезпечення, питання обсягу, змісту та форми пільг для ветеранів, занедбаний агропромисловий комплекс, в якому проблеми, зважаючи на негативну спадщину, яка зосталася, не вирішити одномоментно. Що стосується безпосередньо Нового Бугу, то першочергові завдання, щодо яких необхідно знаходити шляхи вирішення, це газифікація та підтоплення земель. Попередньо узагальнюючи роботу місцевої влади, Віктор Войналович сказав, що, можливо, результат їх роботи недостатньо близький до очікуваного, проте за ці місяці в її представників були конкретні дії, на його думку, вони можуть бути оцінені як високі. Необхідно підтримати їх в тому, що вони намітили конкретні шляхи вирішення.


Автор: Business-News

Похожие новости