Міністру транспорту та зв’язку України
Вінському Й.В.
З В Е Р Н Е Н Н Я
Шановний Йосипе Вікентійовичу!
Дійсна Галузева угода на 2006-2008 роки (далі – Галузева угода), укладена 01.01.2006р. (діє до січня 2010р.) між Міністерством транспорту та зв’язку України і Профспілкою робітників морського транспорту України в сучасних умовах розвитку економіки морегосподарського комплексу не відповідає реформам, які відбулися в законодавстві стосовно морської галузі з наступних підстав:
По-перше, 20.05.2008р. Указом Президента України № 463/2008 було введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України „Про заходи щодо забезпечення розвитку України як морської держави”, а 16.07.2008р. розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1051-р схвалено Стратегію морських портів України на період до 2015 року (далі – Стратегія). Одним із основних напрямів Стратегії є проведення структурних перетворень, спрямованих на модернізацію системи управління в галузі торговельного мореплавства шляхом реформування системи управління морськими торговельними портами, що передбачає створення на їх базі державних і морських адміністрацій портів, а також значного залучення приватного капіталу через договірні відносини, тобто в портах виникають недержавні форми господарювання, що не враховується положеннями зазначеної угоди.
По-друге, Галузева угода не підписана стороною роботодавців, а також всупереч положенням ст. 8 Закону України „Про колективні договори і угоди” у зазначеній угоді взагалі відсутній розділ „Трудові відносини”.
По-третє, положеннями Галузевої угоди не визначені особливості оплати праці, перелік та розміри доплат і надбавок деяких категорій працівників (наприклад, залізничників), тобто зазначена угода повно не відображає на даному етапі трудові та соціально-економічні інтереси всіх працівників морської галузі.
Отже, задля збереження стабільності роботи підприємств морської галузі, в тому числі нових форм господарювання та попередження виникнення перешкод в процесі реформування портів, виникла гостра необхідність привести у відповідність сучасним потребам трудових колективів та роботодавців Галузеву угоду шляхом внесення змін та доповнень.
Пунктом 1.8. Галузевої Угоди передбачено, що зміни та доповнення до Угоди вносяться в разі потреби за згодою Сторін.
Тому ми наполягаємо, керуючись стст. 10, 14 Закону України „Про колективні договори та угоди”, ініціювати з боку Міністерства транспорту та зв’язку України переговорний процес щодо внесення змін та доповнень до діючої Галузевої угоди за участю в робочій комісії представників:
- Міністерства транспорту та зв’язку України,
- об’єднань роботодавців або їх спільного представницького органу, що здійснюють господарську діяльність на територіях портів;
- спільного представницького органу профспілок, котрі працюють в морській галузі, формування якого передбачено ст. 4 Закону України „Про колективні договори та угоди”.
З повагою,
Голова Федерації морських
профспілок України _______________________________ М.М. Барський
Голова профспілкової
організації МТП „Южний” _______________________________ Р.А. Герасименко
Голова профспілки робітників
морського транспорту
МТП Іллічівськ _______________________________ С.О. Бризгалов
Голова профспілки працівників
морського транспорту
Миколаївського МТП _______________________________ П.П. Прокопенко
Голова профспілки робітників
морського транспорту
СМП Октябрьск _______________________________ М.В. Черниченко
Голова Української профспілки
працівників транспорту та докерів _______________________________ В.П. Цуркан
Голова Профспілки працівників
водного господарства України _______________________________ В.М. Каминський
Голова Керченської профспілки
працівників торговельного та
риболовецького флоту _______________________________ Б.Б. Вейшторг
|